Loading

Aktim 2 Ticaret Merkezi No: 15/59 Kıraç - Esenyurt / İSTANBUL

+90 (850) 215 05 98

info@forkliftservisi.com.tr

Pzt-Cmt: 9:00 – 18:00

Pzt-Cmt: 9:00 – 18:00
Aktim 2 Ticaret Merkezi No: 15/59 Kıraç - Esenyurt / İSTANBUL

Satın mı Almalıyım? Kiralamalı mıyım?

Satın mı Almalıyım? Kiralamalı mıyım?

Aslında buna cevap vermek gerçekten güç

Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan her işletmeye, her işe, her bölgeye, her ülkeye göre farklı cevapların bulunacağı birçok görüşün ayrı düşeceği mutlak doğrunun bulunmadığı bir konu. 

Benim düşüncem sermayeniz kısıtlıysa iki vardiya ve üzeri çalışıyorsanız yakınlarınızda kiralama hizmeti alabileceğiniz bir firma var ise kiralamayı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sermayeniz kısıtlı fakat yoğun çalışmıyorsanız tek vardiya veya daha az veya duraklı çalışıyorsanız o zaman ikinci el tercihini sıkı incelemenizi tavsiye ederim.

Bütçeniz forklift satın almaya elverişli fakat yoğun çalışmıyor tek vardiya veya daha az çalışıyorsanız hem garanti avantajı hem vergisel avantajları sebebi ile sıfır tercihine daha yakın olun derim.

Bütçeniz müsait iki ve üzeri vardiya çalışıyorum ama işletmem çok büyük değil 5 forklift ile tüm üretim ve sevkiyatımı yapıyorum diyorsanız sıfır tercihini çokça düşünmenizi tavsiye ederim.

Eğer beş forklift ve üzeri bir parkuru yönetecek ve aynı zamanda işlerim aksamasın forkliftim arızalandığında beni kimse rahatsız etmeden yedek forklift devreye girsin işimde aksamada devam etsin, dönemsel iş yoğunluklarında ekipman sayımı yüksek maliyet ödemeden arttırayım, aylık ödemem gereken tutar belli olsun sürpriz maliyetlerle karşılaşmayayım, satın alma prosedürleri , yedek parça ve stok yönetimi ile uğraşmak istemem, ekonomik ömrünü doldurduğunda ikinci el satışı ile niye uğraşayım diyorsanız aslında bir nevi güvenlik ve konfor satın alıp kiralama seçeneğini ilk tercihinize koymanızı tavsiye ederim. 

www.emfismakinalari.com

www.emfistif.com.tr

www.hepsiburadaforklift.com

İletişim Bilgileri : +90 (850) 215 05 98
                         📧info@emfistif.com.tr

Leave a Comment

Your email address will not be published.*

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?
Dijital Pazarlama Ajansı