Loading

Aktim 2 Ticaret Merkezi No: 15/59 Kıraç - Esenyurt / İSTANBUL

+90 (850) 215 05 98

info@forkliftservisi.com.tr

Pzt-Cmt: 9:00 – 18:00

Pzt-Cmt: 9:00 – 18:00
Aktim 2 Ticaret Merkezi No: 15/59 Kıraç - Esenyurt / İSTANBUL

Şirketler Lityum İyon Forklift Aküsü İle Üretimlerini Arttırabilir

Şirketler Lityum İyon Forklift Aküsü İle Üretimlerini Arttırabilir

Dünya çapındaki COVID-19 krizine ve kıtlıklara çözüm olarak, bazı şirketler ürünleri hızla pazara sunmak için üretimi artırıyor.

   Bu üretim artışının bir parçası olarak, birçok şirket bu eksiklikleri gidermek için operasyonlarını tek vardiyadan çok vardiyaya kaydırıyor. Forklift ve diğer malzeme taşıma ekipmanlarını kullanan şirketler için, lityum iyon aküler, ek akü satın alınması gerekmeden çok vardiyalı operasyonlara geçiş için çok uygundur.

   Aslında, üretimlerini hızlandıran şirketler, operasyonları için verimli ve güvenli bir seçim olarak lityum iyon pillere güvenebilirler. İşte nedenleri

  • Daha uzun çalışma süreleri
  • Daha kısa şarj süreleri
  • Daha basit şarj işlemi
  • Minimum Bakım

 Daha Uzun Çalışma Süreleri: Lityum iyon forklift akü faaliyetlerine üretim süresini ekleyen şirketler, üretkenliği korumanın anahtarının mümkün olduğu kadar uzun süre hizmette kalabilecek bir forklift aküsüne sahip olduğunu bilirler. Lityum iyon aküler, şarj gerektirmeden önce ortalama 7,2 saat çalışır. Ayrıca %20 kapasiteye kadar güvenle boşaltılabilirler. Öte yandan bir kurşun asit aküler, tipik olarak sadece 5,4 saatlik kullanımdan sonra şarj gerektirir ve ancak yaklaşık %30 kapasiteye kadar güvenli bir şekilde deşarj edilebilir. Aküyü 5 saatten biraz daha uzun bir süre kullandıktan sonra değiştirmek, çalışanlar için maliyetli arıza sürelerine neden olabilir. Ve yüksek üretim sürelerinde her dakika önemlidir.

Daha Kısa Şarj Süreleri: Lityum iyon aküler 1 ila 2 saat içinde tamamen şarj edilebilir. Ancak ek bir fayda, hücrenin kapasitesine kalıcı bir zarar vermeden burada veya orada 15 veya 30 dakika boyunca fırsat şarj edilebilmesidir. Bu, vardiyalar arasında veya çalışanlar moladayken lityum iyon akülerin şarj edilebileceği ve hemen hizmete girebileceği anlamına gelir. Buna karşın kurşun asit akülerin şarj olması için 8 saat gerekir ve ayrıca onları 8 saat daha hizmet dışı bırakan bir soğuma süresinden geçmesi gerekir. Çok vardiyalı işlemler için, lityum iyon aküler ve kurşun asit aküler, şarj süreleri ve dolayısıyla hizmet içi kullanılabilirlik söz konusu olduğunda önemli ölçüde farklılık gösterir. Bir lityum iyon akü, 24 saatlik bir süre boyunca hizmette olabilir. Aynı süre zarfında, üç kurşun asitli aküye ihtiyaç duyulacaktır.

Daha Basit Şarj İşlemi: Lityum iyon forklift aküsü üretimlerini birden fazla vardiyaya çıkaran şirketler, her türlü arıza süresinin maliyetli olabileceğini biliyor. Daha basit bir şarj işlemi içeren bir akü kullanmak, ekiplerin aküyü hızlı bir şekilde şarj etmesini ve tekrar hizmete sokmasını kolaylaştırır. Lityum iyon aküler ayrı şarj odaları gerektirmez ve şarj edilmek için asansör ekipmanından çıkarılmaları gerekmez. Forklift operatörleri, sadece forkliftteyken şarj cihazına gider ve aküyü şarj cihazına bağlar. Kurşun asitli akünün şarj işlemi çok daha karmaşık ve zaman alıcıdır. Bir akünün şarj edilmesi gerektiğinde, forklift operatörü, forklifti belirlenmiş bir akü şarj odasına götürmelidir. Şarj etmek için kurşunun forkliftten çıkarılması gerektiğinden, aküyü çıkarmak ve şarjın yapılacağı bir depolama rafına yerleştirmek için özel kaldırma ekipmanı kullanılmalıdır. Yukarıda bahsedildiği gibi bu şarj işlemi yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ardından, soğuma aşaması 8 saat daha sürer. Diğer aküleri şarj etmek için akü odasında alana ihtiyaç duyulursa, ya soğumak için şarj edildiği yerde kalacaktır ya da personel tarafından belirlenmiş bir soğutma alanına nakledilebilir. Hepsi bir arada, bir kurşun asit akünün şarj işlemi, bir lityum iyon akününkinden çok daha karmaşıktır.

Minimum Bakım: Bazı şirketler için üretim tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken, bakım için çok az zaman var. İyi haber şu ki, lityum iyon aküler düzenli bakım gerektirmez. Bunun nedeni, kurşun asit akülerin aksine, lityum iyon akülerin sulanması gerekmemesidir. Bu, şu anda yüksek üretim gereksinimlerine ayak uydurmak için operasyonlarınızda başka yerlerde kullanılan önemli zaman ve insan gücünden tasarruf sağlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.*

Whatsapp'ı Aç
Merhabalar👋
Yardıma İhtiyacın Var mı?
Dijital Pazarlama Ajansı